LADY PANK AKUSTYCZNIE
2015
JAN BORYSEWICZ (GITARA, ŚPIEW) / JANUSZ PANASEWICZ (ŚPIEW) / KUBA JABŁOŃSKI (PERKUSJA) / KRZYSZTOF KIELISZKIEWICZ „KIELICH” (GITARA BASOWA, ŚPIEW) / MICHAŁ SITARSKI (GITARY) / WOJTEK OLSZAK (FORTEPIAN)
MŁODE ORŁY / WENUS, MARS / MARCHEWKOWE POLE / SZTUKA LATANIA / DOBRA KONSTELACJA / MAŁA WOJNA / ZABIĆ STRACH / ZOSTAWCIE TITANICA / STACJA WARSZAWA / RAPORT Z N. / ZAWSZE TAM GDZIE TY / DU DU / TO JEST TYLKO ROCK’N'ROLL / NA CO KOMU DZIŚ

***

Mam słabość do grania „bez prądu”, bez względu na to czy jest to dzieło studyjne, czy też zapis koncertu (do koncertów szczególnie). W związku z tym, że albumy w takiej wersji wydają muzycy ze stażem i dorobkiem, więc mam okazję nacieszyć się znanymi i lubianymi utworami, a jednocześnie nie mieć poczucia, że słucham klasycznego zbioru najlepszych kawałków, poskładanego z tego, co już zostało wydane. A nawet jeżeli w zestawie pojawiły się tytuły, których wcześniej nie ceniłem to w wersjach „bez prądu” nabierają one rumieńców i nie odstają od tego, co w repertuarze danego wykonawcy lubię (na przykład: Dobra konstelacja, Stacja Warszawa). Na takich albumach nie przeszkadza mi też to, że nie wszystkie „tryby” pracują już tak jak dawniej (możliwości wokalne Janusza Panasewicza) oraz fakt, że wydany koncert jest takim trochę oszukaństwem, bo zlepkiem fragmentów z koncertów zagranych w ramach jednej trasy (trasa koncertowa Lady Pank – Akustycznie, XI 2014 – IV 2015).